ZAPOWIEDZI WYDAWNICZE

 

APOSTOŁ RUCHU OPORU. PIETRO PAPPAGALLO

Zrealizowany z epickim rozmachem dwuczęściowy dramat biograficzny poświęcony życiu włoskiego księdza Pietra Pappagalli. Wzruszająca historia męczennika Kościoła, wojownika przeciwko obojętności i prawdziwego wzoru człowieka pokoju. Reżyser mistrzowsko prezentuje walkę emocjonalną Don Pietro, jego heroiczną postawę, miłosierne uczynki, jak i rozterki oraz ból w obliczu śmierci i okrutnego postępowania ludzi. Stający po stronie braterstwa i pokoju ksiądz został sportretowany jako obraz zwycięstwa miłosierdzia nad śmiercią i terrorem.

8 września 1943 roku po podpisaniu przez Włochy zawieszenia broni z aliantami Niemcy zajmują Rzym i rozpoczynają okupacje północnych Włoch. Mieszkanie księdza Pietro przy Via Urbana  staje się ostoją dla tych, którzy potrzebują schronienia. Don Pietro gorliwie angażuje się w pomoc każdemu będącemu w potrzebie, ratując i przechowując w swoim mieszkaniu wielu Żydów, żołnierzy alianckich (w tym Polaków), partyzantów, zbiegłych żołnierzy włoskich oraz tych, którzy byli prześladowani.

Kwiecień 2019 r.

 

PROROCTWO-TRZECIA TAJEMNICA FATIMY

Zapowiedzi wydawnicze Ludzie Boga. Kwiecień 2019 r.

Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami.

Młoda portugalska zakonnica udaje się do Watykanu z informacją, którą otrzymała od siostry Łucji. Wysłanniczka siostry Łucji niezwłocznie chce przekazać dokument  papieżowi Janowi Pawłowi II.  W dotarciu do Głowy Kościoła, młodej zakonnicy pomaga policjant, który prowadzi śledztwo związane z tajemniczymi morderstwami, do których dochodzi w centrum Rzymu. Pamiętny dzień 13 maja 1981 roku pozostał w wielu ludziach na całym świecie. Jan Paweł II, po  zamachu na jego życie powiedział: „Jedna ręka strzelała, a inna kierowała kulę”. W dołączonym do książki filmie fabularnym reżyser wplata wątek śledczy połączony z archiwalnymi nagraniami związanymi z zamachem na papieża Jana Pawła II. Tekst do książki przygotował o. Andrzej Majewski SJ

Kwiecień 2019 r.

 

 

 

 SEKRETY DOMINIKANÓW. POZNAJ WIĘCEJ

Dowiesz się z książki oraz filmu. Seria: FAKTY-CUDA-TAJEMNICE

                  SEKRETY DOMINIKANÓW. KOLEKCJA LUDZIE BOGA

--------------------------------------------------------------------------------------------

"DOTKNIJ NIEBA" PREMIERA 8 MARCA 2019 R.

DOTKNIESZ I TY

                                         

 

 

 

TAJEMNICA OBJAWIENIA

                                                                              JUŻ W STYCZNIU!

Reporterskie śledztwo, objawienie religijne, zagadka, której rozwiązanie wykracza daleko poza doczesność. Wszystko to w najnowszym, poruszającym filmie zdobywcy Cezara, Złotej Palmy i Nagrody Specjalnej Festiwalu w Wenecji- Xaviera Giannoliego. Film kinowy w Polsce.

 

"Niezależnie od podejścia, z jakim zasiądziemy przed ekranem, po filmie można zastanowić się, co by było, gdyby ukazane wydarzenie rozegrało się w naszym mieście, w naszym sąsiedztwie, a może nawet z naszym udziałem? Nie jest to takie niemożliwe, skoro Bóg „zakrył te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawił je prostaczkom” (zob. Mt 11, 25), a Matka Boża na swych rozmówców wybierała dzieci. Niejako przy okazji film uświadamia, że objawienia prywatne uznawane przez Kościół to nie „zwidy” – podlegają wnikliwej ocenie specjalistów z różnych dziedzin, a i samo wydarzenie musi spełnić określone warunki. Ponadto w scenach z Watykanu pojawia się wątek objawień w Ile-Bouchard we Francji w 1947 r., a polskiego widza ucieszy widok Gietrzwałdu na watykańskiej liście objawień uznanych przez Kościół".

 

,,Tajemnica objawienia” obrazuje różne podejścia wielu osób do tego samego wydarzenia. Szerzej można rozpatrywać je jako różne podejścia do wiary – od osobistej relacji z Bogiem, poprzez podążanie za tłumem, po sceptycyzm wobec tego, czego nie da się uchwycić i na co brak dowodów. Nie zabraknie i wątku marketingowego – wszak handlowcy nie czekają na oficjalne uznanie objawień przez Kościół, by wystawić swoje stragany z pamiątkami…

                                                                                                                                  dr. Aneta Rayzacher-Majewska

 

Zwiastun kinowy. Tajemnica Objawienia

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

TAM, GDZIE MIESZKA BÓG. KOLEKCJA LUDZIE BOGA ( NR 78)

O tym filmie mówiono na całym świecie.

Szanowni Państwo, 

Pod koniec listopada , zaprezentujemy Państwu, Waszym dzieciom, podopiecznym ten wspaniały film o poszukiwaniu Boga.

„Tam, gdzie mieszka Bóg” to oparta na historiach z Biblii, dedykowana dzieciom opowieść, zachęcająca widzów w każdym wieku do poszukiwania Boga w otaczającym świecie. To także pierwszy w historii kina film fabularny, w którym wystąpił Papież Franciszek. Uroczysta premiera filmu odbyła się w Watykanie i – obok pokazu „Milczenia” Martina Scorsese – była jedyną tego rodzaju projekcją filmową w Stolicy Apostolskiej w 2017 roku.

Tam, gdzie mieszka Bóg” wszedł na ekrany polskich kin 20 kwietnia, w okresie przygotowań do Pierwszych Komunii Świętych. To prosta, piękna lekcja nie tylko dla najmłodszych widzów, a przy okazji powtórka ze znajomości Pisma Świętego, która może być pomocna w przygotowaniach do tego sakramentu. W listopadzie bieżącego roku „Tam, gdzie mieszka Bóg”, wydany zostanie właśnie w Kolekcji Ludzie Boga. Czy to zbieg okoliczności, czy też jakiś Jego znak? To dobra wiadomość dla tych, którzy nie zdążyli na film do kin, jak również dla tych, którzy Boga przybliżyć chcą swoim bliskim. 

Zapraszamy do poznania całej książkowo-filmowej Kolekcji "Ludzie Boga", największej w Polsce, chyba i na świecie, czy to kolejny z Bożych planów...

 

....................................................................................................

ŚWIĘTY NIEZŁOMNY. KOLEKCJA LUDZIE BOGA (NR 77)

 

„ŚWIĘTY NIEZŁOMNY” Film kinowy. Kolekcja Ludzie Boga

Rok 1901, młody ksiądz Pedeo Poveda zaczyna posługę kapłańską wśród ubogich mieszkańców jaskiń miasteczka Guadix. Wkrótce decyduje się podjąć działania na rzecz kobiet oraz edukacji dzieci. Dzieła te przecina wyrok rewolucyjnego sądu. Szybko okazuje się, że nie wszyscy popierają starania duchownego...

Inspirująca historia hiszpańskiego księdza, który zginął śmiercią męczeńską za wiarę podczas wojny domowej w Hiszpanii

W 2003 roku kapłan został ogłoszonym świętym przez papieża Jana Pawła II.

Film zdobył szereg nagród na festiwalach chrześcijańskich, między innymi również dla najlepszego filmu zagranicznego na Festiwalu Filmów Niepokalanów w Warszawie.  Honorowym patronem filmu jest Caritas Polska.

Premiera DVD. Listopad 2018 r.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

KSIĘGA DANIELA. KOLEKCJA LUDZIE BOGA ( NR 76). STARY TESTAMENT

Dołączony do książki film to interpretacja biblijnej " KSIĘGI DANIELA". Film twórców „Bóg nie umarł” i „Czy naprawdę wierzysz?” 
Daniel, prorok żydowski, opowiada Cyrusowi Wielkiemu swoją zdumiewającą historię ocalenia podczas służby u króla Nabuchodonozora. 
Po upadku Jerozolimy Daniel trafia do niewoli króla Nabuchodonozora, jednego z najpotężniejszych władców świata. W obliczu śmierci wykazuje się jednak nadzwyczajnymi zdolnościami doradczymi, dzięki którym znajduje miejsce pośród mędrców samego władcy. Film wiernie oddaje treść Biblii. Kolekcja Ludzie Boga. Stary Testament.  Kolekcja Ludzie Boga( NR 76).

.....................................................................................................

LEGENDA O ŚWIĘTYM PIJAKU.Kolekcja Ludzie Boga

"Legenda o świętym pijaku"

Tytułowym pijakiem jest Andreas Kartak (Rutger Hauer), pochodzący ze Śląska górnik, który wyemigrował za pracą do Francji. Poznajemy go jako kloszarda, człowieka „bez adresu, ale za to z honorem”, nocującego pod paryskimi mostami: to jego szuka i wybiera pewnego jesiennego popołudnia tajemniczy dystyngowany mężczyzna z parasolem (Anthony Quayle) schodzący na nabrzeża Sekwany, by widząc człowieka w potrzebie przyjść mu z pomocą. Wręcza 200 franków Andreasowi, który w poczuciu godności nie chce przyjąć pieniędzy, ale zgadza się potraktować je jako pożyczkę, którą ma zwrócić po niedzielnej mszy pod figurą św. Teresy z Lisieux w paryskim kościele Świętej Marii z Batignolles, wtedy gdy będzie go na to stać. Mężczyzna dopowiada, że chciałby w ten sposób wyrównać własny dług, jaki niegdyś zaciągnął u świętej.

Akcja filmu to ciąg prób spłacenia honorowego długu.

Tekst do książki z kolekcji LUDZIE BOGA -LEGENDA O ŚWIĘTYM PIJAKU  przygotował ks. prof.dr hab. Marek Lis, filmoznawca.

 

LEGENDA O ŚWIĘTYM PIJAKU

tytuł oryginalny: La leggenda del santo bevitore 

reżyseria: Ermanno Olmi
aktorzy: Rutger Hauer, Anthony Quayle, Sandrine Dumas 

czas trwania: 127 min. 
produkcja: Włochy/Francja 1988 
język: włoski, francuski, angielski 
napisy: polskie

MFF w Wenecji 1988: Złote Lwy dla najlepszego filmu (Ermanno Olmi) 
Nagrody Włoskiej Akademii Filmowej David di Donatello: Najlepszy film, najlepszy reżyser (Ermanno Olmi), najlepsze zdjęcia (Dante Spinotti)

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

W IMIĘ JEZUSA. JUŻ DOSTĘPNA

 

 

  

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MARCELINO CHLEB I WINO - PERŁY KLASYKI KINA RELIGIJNEGO

 

O małym chłopcu, który rozmawiał z Jezusem.

 

Z największą przyjemnością prezentujemy Państwu naszą perłę, której reżyserem jest Ladislao Vajda. Film jest pierwszą i zarazem uważaną za najlepszą ekranizacją książki, której autorem był Jose Maria Sanchez-Silva. Film odsłania nam wieczną tęsknotę Boga za człowiekiem. Prezentowane kino z przesłaniem ukazuje nam wiele pragnień, nas ludzi, uruchamia w młodym jak i dorosłym widzu pokłady do stawania się lepszymi każdego dnia. Dodatkowo w książce zamieszczone jest opowiadanie pt. " Chleb w niebańskiej spiżarni" , którego autorką jest s. Ines Krawczyk MChR. Jesteśmy przekonani, że film w połączeniu z opowiadaniem stanie się pokarmem dla serc wielu widzów i czytelników niezależnie od wieku. Wszyscy mamy jakieś pragnienia. 

 

                   

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

MAMA TINA-NIEZWYKŁA KOBIETA W KOLEKCJI LUDZIE BOGA

                                                                             ZAPRASZAMY!

           Prawdziwa historia Christiny Noble, która do dnia dzisiejszego pomaga dzieciom.

                                                      MAMA TINA - Kolekcja Ludzie Boga 

                   Jej dzieciństwo było koszmarem, dziś pomaga tysiącom bezdomnych dzieci

                                                                        (www.cncf.org)

 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować o naszych kolejnych wydaniach z serii: Perły Klasyki Kina Religijnego. Tym razem zapraszamy do poznania przygód słynnego księdza Don Camillo oraz jego odwiecznego wroga i zarazem przyjaciela Peppone. Jeszcze w lipcu, pierwsza z pięciu części z przygodami Don Camillo, w roli księdza słynny francuski aktor komediowy Fernandel, u jego boku wybitny aktor teatralny Gino Cervi (Peppone) . Twórcom udało się oddać klimat prozy Guareschiego (był również współautorem scenariusza) i barwnie opisać codzienne życie małej włoskiej wioski. Uczta dla koneserów kina!  

                                    

  

                                                                               

                          

 

                       

 

JUŻ W SPRZEDAŻY cała seria (8 książek z filmami na DVD o św. Franciszku).Zapraszamy!

 

 

         

 

 

 

 

                                                                       JUŻ DOSTĘPNE!

 

Poznajmy z o. Grzegorzem Bartosikiem OFMConv dogmat i historię kultu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

W różnych zakątkach świata, w Ziemi Świętej, Jerozolimie znajdują się miejsca czczone przez chrześcijan, a związane z Maryją, Matką Jezusa. W dołączonym do książki filmie dokumentalnym udajemy się szlakiem tych historii, domów,miejsc kultu.Wizje bł. Anny Katarzyny Emmerich wskazują dom między miasteczkiem Selçuk a ruinami Efezu. Czy są jakieś dowody potwierdzające, że Matka Boża przebywała w Efezie?

---------------------------------------------------------------------------------------------------- 

 

JUŻ DOSTĘPNE  :  

                                                                                                      

          ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z NOWYMI WYDANIAMI W KOLEKCJI "LUDZIE BOGA" 

 

 

1.Książka z filmem dokumentalnym " ARKA PRZYMIERZA" z serii: FAKTY-CUDA-TAJEMNICE, to już 18      tomik z tej serii!

 Prof. Giuseppe Claudio Infranca nie ma wątpliwości, że odkrył tajemnicę Arki Przymierza.  -  Jestem pewny, że widziałem Arkę Przymierza. – mówi profesor w filmie dokumentalnym „Zaginiona Arka”. Czy jego świadectwo jest wiarygodne? Czy Arka Przymierza rzeczywiście znajduje się w Etiopii? Rozwiązanie fascynującej tajemnicy związanej z zaginięciem Arki Przymierza znajdziemy w filmie, Mariny Ricci, korespondentki w Watykanie.

 

 

  2.Książka z filmem fabularnym " MISJA" (NR 67), kultowy film, który powinien zająć miejsce na              Państwa półkach.

Ameryka Południowa, połowa osiemnastego wieku. Jezuita ojciec Gabriel (Jeremy Irons) podejmuje wyprawę w głąb dżungli z misją kierowaną do Indian Guarani. Zyskuje sprzymierzeńca w osobie Rodriga Mendozy (Robert De Niro), nawróconego najemnika. Gdy Hiszpania sprzedaje swą kolonię Portugalii, Jezuici postanawiają bronić terytorium przed portugalską agresją. 

„Misja” znajduje się na watykańskiej liście 45 filmów fabularnych, które propagują szczególne wartości religijne, moralne lub artystyczne, w kategorii filmów o szczególnych walorach religijnych.Film otrzymał wiele nagród, w tym Oscara® za zdjęcia, Złotą Palmę festiwalu w Cannes oraz Złoty Glob.

Film wypełnia doskonała muzyka w wykonaniu Ennio Morricone.

Linki odsyłają na stronę: FILMWEB.PL

 

 

Dziękujemy za wiele ciepłych słów dotyczących naszego ewangelizacyjnego dzieła.

CZYTAJ, OGLĄDAJ, KOLEKCJONUJ

 

Zaprasza: Wydawca kolekcji: LUDZIE BOGA