11. JAN PAWEŁ I - UŚMIECH BOGA - kolekcja LUDZIE BOGA

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest  (44 szt.)
    Czas realizacji: 24 h w dni robocze
  • 29,99 zł 26,99 zł


                                                                      

11 
numer z kolekcji LUDZIE BOGA (książeczka z dołączoną płytą DVD)


reżyseria: Giorgio Capitani;
występują: Neri Marcore, Jose Mario Blanco Martinez, Paolo Romano 

czas: 210 min.

               ŻYCIE i 33 DNI NIEZWYKŁEGO PONTYFIKATU

  Książka z dołączonym pierwszym filmem fabularnym poświeconym papieżowi Janowi Pawłowi I, który zmarł w 33 dniu swojego pontyfikatu. Miniserial został zrealizowany dla włoskiej telewizji publicznej RAI przez Giorgio Capiataniego, reżysera m.in. filmowej biografii Jana XXIII. Scenarzyści, prócz udokumentowanych i dobrze znanych faktów, przedstawiają także wydarzenia, co do których nie ma pewności, czy w rzeczywistości zaistniały.
  Premierowy pokaz film z udziałem Benedykta XVI odbył się 8 października 2006 roku w sali kinowej Papieskiej Rady Środków Społecznego Przekazu w Pałacu św. Karola w Watykanie. „Mogliśmy przeżyć na nowo sugestywne  momenty z życia Kościoła w ubiegłym wieku. Przede wszystkim mogliśmy przypomnieć sobie miłą i łagodną postać Papieża mocnego w wierze, trzymającego się zasad, ale zawsze otwartego i uśmiechniętego...” - powiedział Ojciec Święty po projekcji.
Książka z filmem Capitaniego po raz pierwszy trafia do rąk polskich widzów. Jest to pełna wersja serialu. Radosny papież.
Zapraszmy do poznania życia Jana Pawła I. Film trwa 210 minut.
 
Przyczyną śmierci Jana Pawła I po 33 dniach pontyfikatu była zlekceważona choroba serca - twierdzi wicepostulatorka jego procesu beatyfikacyjnego, watykanistka Stefania Falasca w swej książce. Ujawniła, że to papież nie chciał alarmować lekarza silnym bólem. Nowa książka o Janie Pawle I.
Papież Luciani.Kronika Śmierci, autor: Stefania Falasca
 
Informacje Katolicka Agencja Informacyjna:
Jan Paweł I -niebawem błogosławionym?